4 titok a jól megvilágított hálószobáért

A jól megvilágított tér kialakításának számos aspektusa van, de ha nem ismeri a világítást, a vonzó és praktikus tér kialakítása kissé zavarba ejtő lehet. Ha úgy érzed, hogy valami hiányzik, de nem tudod pontosan meghatározni, mi rávilágítunk a titkokra, amelyek segítségével otthonod bármelyik terét megvilágíthatod:

1. A tér rendeltetése
2. Világítási zónák
3. Fényforrások
4. Fényforrások
. Halkítható fények

Kezdjük el…

1. A helyiség funkciója

A világítási koncepció kialakításakor az egyik legfontosabb tényező, amit figyelembe kell vennünk, hogy hogyan szeretnénk használni a teret. Az, hogy milyen világításra van szükséged, attól függ, hogyan töltöd az idődet a helyiségben, és milyen hangulatot szeretnél teremteni.

Határozza meg, hogyan szolgálhatná Önt jobban a világítás, és innen kiindulva kezdje el a tervek elkészítését, hogy megállapítsa, mi hiányzik a jelenlegi világítási rendszeréből. Íme néhány tipp, amivel elindulhat:

A nyugodt alvás érdekében korlátozza a kék fénynek való kitettséget a hálószobában, és kerülje az erős fényeket az ágy közelében, ahol pihenni szeretne. A legjobb, ha alacsony színhőmérsékletű izzót használ, például extra meleg fehér izzót.
Fontolja meg egy világosabb fény felszerelését a ruhásszekrényébe, hogy jobban lássa a ruhák színeit, és hogy könnyebben felébredjen reggel, amikor felkészül a napra.
Válasszon az étkezőben dimmerrel ellátott mennyezeti lámpát, így szabályozhatja a fényerőt és beállíthatja a hangulatot. Ügyeljen arra, hogy a sínvilágítás ne vakítson közvetlenül az asztalnál ülők szemébe.

A konyhában a környezeti és a feladatvilágítás kombinációja működik a legjobban. A közvetlen világítást tartsa a padlóval egy vonalban, ahol a leghasznosabb, például a szekrények alatt. Minden, amit a szekrények alatti világításról tudni kell, ebben a cikkben olvasható.
A dimmelhető fürdőszobai világítás általában az ideális megoldás, mivel nagyobb kontrollt biztosít, és lehetővé teszi, hogy lágy, kellemes fényt adjon a fürdőben való pihenéshez, vagy erős fényt a sminkeléshez, borotválkozáshoz és egyéb testápoláshoz.

Lustres

2. Zónák

A helyiség megfelelő megvilágításának legegyszerűbb módja, ha a helyiséget zónákra osztjuk, amelyek mindegyike saját fényforrással és vezérléssel rendelkezik. A különböző dimmerekkel és kapcsolókkal vezérelt fényekkel ellátott zónák kialakításával több előnyhöz juthat:

Nagyobb befolyása van a szoba hangulatára, és a saját igényeihez igazíthatja azt.
A zónák zónaspecifikus fényzónákat hoznak létre, így sok ember ugyanabban a helyiségben külön-külön feladatokra koncentrálhat anélkül, hogy a többieket zavarná.
Azáltal, hogy a fény mennyiségét arra a területre korlátozzák, ahol éppen dolgozik vagy pihen. <> Határozza meg, hogy a szoba egyes részeit mire használják, és a zónák kialakításához megfelelően világítsa meg azokat. Van olyan része a szobának, ahol például szívesebben barkácsol vagy kézműveskedik? Határozza meg ezeket a területeket, és használjon feladatvilágítást a megvilágításukhoz, hogy lássa, mit csinál.

Fedezze fel a környezeti világítás, a közvetlen világítás és az akcentusvilágítás közötti különbségeket.

3. A fényforrás

Egy helyiség megvilágítása meghatározó lehet. Most, hogy meghatározta a helyiség funkcióját és a világítási zónákat, itt az ideje, hogy kitalálja, mely lámpatestek és izzók felelnek meg az igényeinek. Olyan lámpatesteket és izzókat kell választania, amelyek hozzájárulnak a helyiség hangulatához, miközben hasznosak és sokoldalúak lesznek.

Többféle lámpatest, például állólámpák, asztali lámpák és mennyezeti lámpák kombinálása és a dekorációba való integrálása csodálatos megközelítés egy olyan összefüggő világítási rendszer létrehozásához, amely jól néz ki anélkül, hogy egyetlen használati területre korlátozódna. Választását a tér és a terület funkciója alapján hozza meg – mindent, ami szemfáradtságot vagy fáradtságot okoz, kerülni kell.

4. Dimmerek

Minden helyiségnek, különösen a többféle funkcióra használt helyiségeknek rendelkezniük kell dimmerrel. A dimmer lehetővé teszi, hogy a világítást a saját igényeinek megfelelően változtassa anélkül, hogy fényforrásokat kellene cserélnie vagy hozzáadnia, így nagyobb rugalmasságot és irányítást biztosít. A fényerőszabályzóval a nap folyamán is változtathatja a világítást – próbálja ki a világos fehér fényt reggel, hogy segítsen felébredni, majd este nyugtató tompa fényre váltson, hogy segítsen elaludni.

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük